MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Logo MOK

Bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Koncert patriotyczny w wykonaniu:

Grzegorza Witkowskiego

i Cezarego Karwowskiego

Bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920 roku - plakat

Program koncertu

 • 1. G.F.Haendel – Suita D-dur
 • 2. J. S. Bach – Preludium i Fuga Es-dur DWK t. II BWV 876
 • 3. F. Schubert – Impromptu op. 90 nr 3
 • 4. F. Schubert – Standchen
 • 5. J. S. Bach – Siciliana z Sonaty fletowej Es-dur BWV 1031
 • 6. J. S. Bach – Chorał ,,Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ'' (,,Do Ciebie wołam Jezu mój'')
 • 7.E. Morricone – Gabriel's Oboe
 • 8. G.Caccini – Ave Maria
 • 9. F.Chopin – Preludium e - moll op. 28 nr 4
 • 10. F. Chopin – Largo Es-dur op. Pośmiertne
 • 11. F. Chopin – Etiuda op. 10 nr 3
 • 12. F. Chopin – Preludium c-moll op. 28 nr 20
 • 13. T. Albinoni – Adagio op. 9 nr 2
 • 14. M. K. Ogiński – Polonez a-moll ,,Pożegnanie Ojczyzny''
Grzegorz Witkowski

Grzegorz Witkowski naukę gry na trąbce rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Grzegorz od roku 2008 jest członkiem Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej MOK w Zambrowie, gdzie jest pierwszym trębaczem oraz solistą. Wraz z orkiestrą brał udział w wielu festiwalach, paradach i konkursach orkiestr dętych w kraju i poza granicami.

W latach 2012-2014 r. był członkiem Chóru Miasta Białegostoku. Z formacją tą otrzymał Złoty Kamerton oraz Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Bydgoszczy za najlepsze wykonanie utworu inspirowanego polską muzyką ludową („Cztery dyny” Bohdana Riemera) oraz Brązowy Medal na 30. Międzynarodowym Festiwalu Chórów Młodzieżowych w Celje na Słowenii.

W 2016 r. brał udział w V Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Lubaczowie gdzie grał w Big - Bandzie Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku. Formacja ta otrzymała wówczas Nagrodę Specjalną Jury konkursu, a rok później dwa wyróżnienia w składzie Big - bandu i D`X` Bandu.

W 2017 r. otrzymał nagrodę specjalną jury Festiwalu Orkiestr Dętych Vejvodova Zbraslav dla najlepszego solisty konkursu (Czechy).

W 2017 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku w klasie Tomasza Witka.

W 2019 r. otrzymał Srebrny Medal na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych "Finalis".

Od kilku lat jest członkiem uznanego zespołu muzyki Bałkańskiej "Urwani z Wesela" z którym w 2019 r. wygrał Konfrontacje Muzyczne w Tomaszowie Mazowieckim.

Recitale solowe grywa w Polsce i poza granicami m. in. na IV Międzynarodowym Festiwalu Organowym „Jesień organowa 2019'' w Chełmcach oraz „Wind Stars 2020” w Rydze(Łotwa).

Obecnie jest studentem pierwszego roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. dr hab. Igora Cecocho.

Grzegorz współpracuje także z Operą i Filharmonią Podlaską biorąc udział w koncertach orkiestry symfonicznej i Big- Bandu OiFP.

Karwowski

Cezary Karwowski w roku 2020 ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. dr hab. Roberta Marata i klasie kameralistyki dr hab. Witolda Holtza. Cezary będzie kontynuować kształcenie muzyczne na studiach magisterskich w Baylor University School of Music w Waco, Teksas, USA (kierunek Piano Performance).

Cezary jest laureatem wielu nagród międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów zarówno jako solista, jak też w zespołach kameralnych. Zdobywca I miejsc i nagród specjalnych na konkursach pianistycznych m. in. w Syberyjskim Konkursie Chopinowskim w Tomsku (Rosja), w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Wiedniu (Austria), w Konkursie Interpretacji Muzycznych w Rzymie (Włochy), a także w konkursach w Polsce: w Krakowie, Łodzi, Rybniku, Koninie. Wielokrotnie koncertował za granicą m.in. w Czechach, Norwegii, Rosji, Niemczech, Austrii, Estonii, na Litwie oraz we Włoszech, a także w wielu ośrodkach Polski m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Muzeum Fryderyka Chopina, w Muzeum Miasta Łodzi, w Archikatedrze Łódzkiej, w Ratuszu w Białymstoku, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie.

Od 2018 roku współpracuje z orkiestrą Polish Camerata pod dyrekcją Marka Głowackiego. Cezary brał udział m. in. w projekcie ,,Polish Camerata Swojemu Miastu'' wykonując Rondo à la Krakowiak op. 14 Fryderyka Chopina. W listopadzie 2019 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi interpretował Koncert fortepianowy C-dur KV 503 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Na początku 2019 roku wystąpił na płycie ,, Paderewski. Muzyka mojego domu'' wydanej nakładem wytwórni fonograficznej DUX. Płytę nagrano w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej – polskim domu Mistrza, jego jedynej zachowanej na świecie posiadłości.

Cezary otrzymał stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020, 2016), Prezesa Rady Ministrów (2015), Marszałka Województwa Podlaskiego (2016), a także był stypendystą Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci (2016-2017).