MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

serdecznie zaprasza na koncert z cyklu

W KRAINIE PIEŚNI ROMANTYCZNEJ

DATA: 31.05.2015 r.

GODZINA 19:00

MIEJSCE: Kawiarnia "CAFE MUZA" Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie ul. Wyszyńskiego 2a

WSTĘP WOLNY

WYSTĄPIĄ:

Inga Poškute – sopran

Małgorzata Marczyk – fortepian

Pieśń romantyczna komponowana jest w myśl zasady, iż muzyka powinna ilustrować treść tekstu poetyckiego. Partia grana przez fortepian zyskuje nowe znaczenie i stanowi nie tylko akompaniament, ale także ilustracje ogólnego charakteru tekstu. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane najpiękniejsze pieśni epoki romantyzmu przeznaczone na sopran i fortepian skomponowane m. in. przez J. Brahmsa, F. Schuberta, R. Straussa, A, Dvoraka, P. Czajkowskiego, S. Rachmaninowa, F. Chopina, S. Moniuszko, I. Paderewskiego, S. Niewiadomskiego, F. Maklakiewicza.

Inga Poškute

- Sopran. Urodziła się w Kownie na Litwie, gdzie rozpoczęła swoje kształcenie muzyczne i ukończyła studia dyrygenckie w Akademii Muzycznej na Litwie. Jest Absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku w klasie śpiewu solowego. Swoje umiejętności wokalne rozwijała i doskonaliła na Międzywydziałowym Podyplomowym Studium Pieśni na UMFC, a też na kursach mistrzowskich i warsztatach prowadzonych przez znakomitych pedagogów polskich oraz zagranicznych. Finalistka i zdobywczyni nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jakuba Pustiny w Žďár nad Sázavou, Republika Czeska (2014), uczestniczka konkursów międzynarodowych w Polsce i za granicą.

Śpiewała partie: Hrabiny w operze "Wesele Figara" W. A. Mozarta, II Wiedźmy w operze "Dydona i Eneasz" H. Purcella. Brała udział w niepowtarzalnym przedstawieniu "Miłość i polityka w operach G. F. Händla", oraz w licznych przedstawieniach musicali dla dzieci J. Krutula – "Kopciuszek" (w roli Macochy) oraz "Królewna Śnieżka", (w roli Krasnoludka Mędrka).

Wielokrotnie występowała na koncertach organizowanych m. in. przez uczelnię macierzystą, a także przez Operę i Filharmonię Podlaską - Europejskie Centrum Sztuki oraz Filharmonię Narodową. Miała okazję wystąpić obok takich śpiewaków jak: Christiane Iven, Aga Mikolaj, Paul Armin Edelman, pod batutą Helmutha Rillinga, Jacka Kaspszyka, Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, Łukasza Borowicza oraz innych. Współpracuje z utalentowanymi młodymi pianistami: Małgorzatą Marczyk, Sylwią Michalik, Wojciechem Świętońskim.

Małgorzata Marczyk

– fortepian - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jerzego Maciejewskiego. W ramach stypendium uzyskanego z programu Erasmus część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Talliinie (Estonia) w klasie fortepianu rektora tamtejszej uczelni, prof. Peepa Lassmanna. Uczestniczyła w wielu konkursach solowych i kameralnych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, zdobywając m.in. wyróżnienie w XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego – Łomianki/Izabelin 2012. W 2013 roku brała udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „I,Culture Orchestra”, zrzeszającym młodych muzyków z Europy Wschodniej, odbywając cykl koncertów w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Swoje umiejętności z zakresu pianistyki zarówno solowej, jak i kameralnej, doskonaliła uczestnicząc wielokrotnie w kursach i seminariach pianistycznych przeznaczonych dla pianistów-solistów, kameralistów oraz akompaniatorów w Polsce oraz za granicą (m.in. w Royal College of Music w Londynie), współpracując z takimi osobowościami światowej pianistyki jak Elżbieta Tarnawska, Andrzej Jasiński, Andrzej Tatarski, Roustem Saitkoulov czy Kevin Kenner. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju oraz za granicą. Od 2014 roku współpracuje z Filharmonią Narodową w charakterze solistki oraz kameralistki, współtworząc tzw. Małą Estradę – występuje w koncertach Działu Koncertów dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie pracuje jako akompaniator w Zakładzie Wokalistyki Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.