MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

serdecznie zaprasza na

SPECIAL TRIO
Nowojorski akustyczny mainstream w najlepszym wykonaniu

DATA: 7 listopada 2014 r.

GODZINA: 20:30

MIEJSCE: Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

Bilety w cenie 30zł

Rezerwacja telefoniczna pod numerem: (86)475-44-88

ED CHERRY

jest najbardziej znany z wieloletniej współpracy z trębaczem tej klasy, co Dizzy Gillespie, z którym współpracował od 1978 r. do 1992 r. Występował w kwartecie Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” (Enja) zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D'Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West. W latach 1997 – 1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band „Crisol”, którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie.

Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuję niemal pod każdą szerokością geograficzną, od Ameryki, przez Europę, aż po Azję (w 2002 roku brał udział w Vodaphone Madarao Jazz Festival w Japonii).

ADAM KOWALEWSKI

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Współpracował i współpracuje od wielu lat z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana, Eryk Kulm, i wielu innych.

AREK SKOLIK

W 2005r. nadanie tytułu "Najlepszego Perkusisty Roku'' oraz II miejsce dla Perkusisty Roku przez miesięcznik ''GITARA BAS I BEBNY'' W 2005 nagroda Prezydenta Miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy. Arek należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.