MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Logo MOK

JUBILEUSZ 100. ROCZNICY URODZIN ŚW JANA PAWŁA II

Święty Jan Paweł II( Karol Wojtyła)- urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach- miasteczku w południowej Polsce, nieopodal Krakowa. Ten wybitny człowiek- polski duchowny rzymskokatolicki, a następnie biskup pomocniczy krakowski, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, papież i Święty Kościoła Katolickiego powszechnie uznawany jest za najwybitniejszego Polaka w dziejach Narodu Polskiego. To również ceniony poeta i aktor, o niezwykłych zdolnościach politologicznych i pedagogicznych, pasjonat filozofii historii oraz mistyk. Zasługi polskiego papieża w dziedzinie głoszenia potrzeby pokoju na świecie są tak bardzo cenione, że ich wydźwięk roznosi się w niewyobrażalnie szerokiej skali i będzie słyszalny jeszcze przez wiele pokoleń.

Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie pragnie w sposób wyjątkowy uczcić setną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Pamiętamy wzruszenia i radość Papieża Polaka, gdy wygrywano i śpiewano mu „Barkę”- ukochaną pieśń Św. Jana Pawła II.

To dla Ciebie- Ojcze Święty.

Dziękujemy, że byłeś z nami. W naszych sercach pozostaniesz na zawsze.

Zapraszamy Państwa 18 maja 2020 r. o godzinie 17:00 do wysłuchania koncertu on- line „(…)” w wykonaniu Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej MOK w Zambrowie.

Dyrektor
Miejskiego Ośrodka Kultury
w Zambrowie
Marta Konopka

Kapelmistrz
Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej
Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie
Krzysztof Witkowski

Plakat promujący występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zambrowa z utowrem BARKA www.facebook.com/orkiestra.zambrow