MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

STRASZKA POSPOLITA

STRASZKA POSPOLITA

Grupa Coincidentia

STRASZKA POSPOLITA

scenografia: Małgorzata Tarasewicz – Wosik

muzyka: Jerzy Bielski

Scenariusz: Anna Andraka, Paweł Chomczyk

choreografia: Karolina Garbacik

występują: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk

wykonanie muzyki na żywo i improwizacje muzyczne: Robert Jurčo, Piotr Chociej

reżyseria: Grupa Coincidentia

O ile straszkę pospolitą- popularny gatunek ważki- można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką to pospolite strachy występują dosłownie wszędzie. Raz większe, raz mniejsze, u małych i dużych, czające się w dzień i w nocy. Skąd się biorą? Jak działają? Dlaczego i po co się boimy? Takie pytania podejmuje w swoim najnowszym spektaklu Grupa Coincidentia zapraszając młodych widzów (w wieku od 7 lat) do osobliwego laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku. To szalona podróż w głąb ludzkiej głowy, dziwacznych snów, gawęd i bajek na dobranoc, realizowana poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Na drodze scenicznych improwizacji, bazując na tekstach naukowych, dramatycznych czy autentycznych, dziecięcych opowieściach artyści odtwarzają mechanizmy strachu bawiąc się konwencjami i formą.

Za koncepcję i realizację spektaklu odpowiada Grupa Coincidentia czyli aktorzy i performerzy Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk, a także muzycy Robert Jurčo i Piotr Chociej, scenografka Małgorzata Tarasewicz – Wosik, kompozytor Jerzy Bielski, choreografka Karolina Garbacik oraz autorka tekstów Anna Andraka.

Twórcy wykorzystują szeroki wachlarz środków wyrazu od aktorskich, lalkarskich, materialnych i wizualnych po muzykę na żywo, okraszając całość dużą dozą humoru i absurdu. Jest więc i „śmieszno i straszno”, z zachętą oswajania lęków, adresowaną nie tylko do najmłodszych. Spektakl dla widzów w wieku od 7 lat.

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowo dodać link: www.teatrpolska.pl

www.facebook.com/coincidentia

www.grupacoincidentia.pl

DATA: 27 października 2018 r. godz: 16:00

WSTĘP WOLNY

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie ul. Wyszyńskiego 2a