MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

serdecznie zaprasza na koncert z cyklu W KRAINIE MUZYKI KLASYCZNEJ w wykonaniu

NATALII WOJCIECHOWSKIEJ - skrzypce i ANNY KAMIŃSKIEJ - fortepian

Repertuar koncertu:

  • 1. Georg Philipp Telemann – Fantazja nr XII,
  • 2. Pablo Sarasate – Melodie Cygańskie,
  • 3. Jaroslav Kocian – Intermezzo pittoresque,
  • 4. Henryk Wieniawski – II koncert skrzypcowy d-mol cz. II Romance oraz cz. III Allegro con fuoco.

Natalia Wojciechowska

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku siedmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie pod kierunkiem mgr Beaty Stankiewicz. Obecnie jest uczennicą klasy pierwszej II stopnia. Z powodzeniem reprezentuje szkołę w licznych konkursach.

Jest laureatką II miejsca 2012 r. w VIII Warmińsko- Mazurskim Festiwalu Młodego Skrzypka w Olsztynie w 2012 r., oraz I miejsca w IX Warmińsko- Mazurskim Festiwalu Młodego Skrzypka w Olsztynie w 2014 r., I miejsca - Grand Prix w IX Konkursie w Grajewie, II miejsca w VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej – Oskar Rieding” w Warszawie w 2013 r. i II miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Miniatury Skrzypcowej w Warszawie w 2014 r., I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Lublinie w 2014 r. W 2015 r. wraz z zespołem akordeonowym zdobyła II miejsce w VII Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli. Zdobyła II nagrodę w III Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „ Vivaldi 337” oraz V nagrodę w XIX Międzynarodowym Konkursie„ Talents for Europe” w Kubinie Dolnym ( Słowacja ). 30.05.2015 r. Konkurs „Mali dziś, wielcy jutro „ I nagroda w kategorii skrzypiec grupa B, I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „ Mistrz Literatury Dziecięcej – Oskar Rieding” w Warszawie w 2015 r. W 2016 r. IV miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie skrzypcowym Pamięci Aleksandry Januszajtis, III nagroda X Ogólnopolskich Spotkań Skrzypcowych Im. Prof. M. Ławrynowicza , III nagroda w IV Ogólnopolskim Festiwalu skrzypcowym w Kielcach oraz II miejsce w XX Międzynarodowym Konkursie „ Talents for Europe” w Kubinie Dolnym ( Słowacja ), III miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie skrzypcowym im. J. Garści w Stalowej Woli, I miejsce w XVII Miedzynarodowym Konkursie „ Moje Inspiracje Muzyczne” Nałęczów, Grand Prix w X Warmińsko-Mazurskim konkursie Młodego Skrzypka w Olsztynie , I nagroda w 14th International Independent Music Competition „ Individualis” na Ukrainie, II miejsce w I Ogólnopolskim konkursie J. Kaliszewskiej w Poznaniu oraz II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Wilnie na Litwie.

Uczennica koncertowała w Zamku Królewskim w Warszawie ( czerwiec 2013 r. i 2015 r). W 2014 r. , 2015 r. i 2016 r. zagrała jako solistka z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną. W 2016 r. koncertowała w Kościele Św. Katarzyny w Wilnie na Litwie. Swoje umiejętności z zakresu gry solowej i kameralistyki doskonali uczestnicząc w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie , Kołobrzegu, Bałoszycach, Żychlinie oraz Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych w Łomży.

Natalia Wojciechowska, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie, a obecnie uczennica PSM II st. w Łomży w klasie skrzypiec Beaty Stankiewicz, otrzymała stypendium w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Program przeznaczony jest dla młodych (do 35 roku życia) artystów, którzy mają w swoim dorobku wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki. Stypendium może być przeznaczone na realizację własnego projektu artystycznego, zakup instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy, na studia i rezydencje zagraniczne. Stypendia w Programie „Młoda Polska” przyznawane są w drodze konkursu. Zgodnie z warunkami formalnymi Programu maksymalna kwota stypendium wynosi 50 000 zł brutto. Program jest realizowany od 2004 r.; corocznie wspiera ok. 70 młodych artystów.

DATA: 4 marca 2017 r.

GODZINA 16:00

WSTĘP WOLNY