MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Logo MOK

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

serdecznie zaprasza na

SKRZYPCOWE INSPIRACJE

koncert z cyklu w KRAINIE MUZYKI KLASYCZNEJ

WYSTAPIĄ

NATALIA WERPACHOWSKA - SKRZYPCE

ADAM JANUSZKIEWICZ - AKOMPANIAMENT

Natalia Werpachowska jest 18-letnią zambrowianką, absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego, w której ukończyła klasę skrzypiec p. Marioli Zalewskiej. Jednocześnie przez 4 lata grała w działającym przy MOK w Zambrowie zespole „Camerata”, prowadzonym przez p. Zalewską.

W roku 2010 rozpoczęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Białymstoku w klasie profesora Stanisława Kuka i obecnie przygotowuje się do egzaminu dyplomowego.

W czasie 12 lat edukacji muzycznej Natalia uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem takich pedagogów jak prof. Marcin Baranowski, Dorota Obijalska, Karina Gidaszewska, Piotr Tarcholik, Atle Sponberg, prof. Mieczysław Szlezer. Uczestniczyła w projekcie Polsko-Norweski Inkubator Muzyczny, biorąc udział w warsztatach oraz koncertując z polsko-norweską orkiestrą w Białymstoku oraz w Bergen. Pełniła funkcję koncertmistrza Orkiestry Kameralnej Zespołu Szkół Muzycznych. Występowała jako solistka na koncertach „Wiosny Młodzieży Artystycznej”, a także na festiwalu w Valdres w Norwegii.

W programie recitalu znajdą się utwory m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta, J. Masseneta i C. Saint-Saensa.

Adam Januszkiewicz jest absolwentem klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Filia w Białymstoku). Studiował pod kierunkiem prof. Witalisa Raczkiewicza. Studia ukończył z wyróżnieniem w roku 2007. Podczas studiów pracował również pod kierunkiem innych wybitnych pianistów i pedagogów polskich i zagranicznych, takich jak: J. Domańska, M. Catania, W. Malicki, A. Jasiński, J. Banowetz, W. Vitaite, R. Marat, W. Mierżanow, K. Kenner. Adam Januszkiewicz pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej w Zambrowie i Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Łomży jako nauczyciel w klasie fortepianu i Akompaniator. Biorąc udział w licznych konkursach i przesłuchaniach jako akompaniator wielokrotnie został wyróżniony. Występował również jako pianista tutti z Filharmonią Kameralną w Łomży (2012 – 2013). Jest również członkiem zespołu Passion Septet Ensamble kilkukrotnie juz koncertującego na terenie województwa podlaskiego.

DATA: 18 marca 2016 r.

GODZINA 19:30

MIEJSCE: SALA WIDOWISKOWO KINOWA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W ZAMBROWIE

WSTĘP WOLNY