MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

serdecznie zaprasza na koncert z cyklu

„KONCERT WIOSENNY”

W KRAINIE MUZYKI KLASYCZNEJ

DATA: 26.04.2015 r.

GODZINA 19:00

MIEJSCE: Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

WSTĘP WOLNY

WYSTĄPIĄ:

Grażyna Kowalczuk – flet

Małgorzata Marczyk – fortepian

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory ze światowego repertuaru – począwszy od barokowych arii z koncertującym fletem aż po efektowne kompozycje fortepianowe XX wieku. Będą to dzieła mistrzów: A.Vivaldiego, J.S. Bacha, F. Chopina, S. Mercadante i I. J. Paderewskiego.

Grażyna Kowalczuk

– urodzona w Grodnie na Białorusi. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fletu poprzecznego prof. Krystyny Gołaszewskiej. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 9 lat w Szkole Średniej nr 36 z polskim językiem nauczania. W wieku 12 lat rozpoczęła naukę gry na flecie poprzecznym. Brała udział w licznych projektach orkiestrowych. Współpracowała z orkiestrą, która brała udział w festiwalach orkiestr dętych na Białorusi m. in. w Brześciu, Porzeczu, Mińsku oraz w Polsce, m. in. w Białymstoku i w Siedlcach. Uczestniczyła w wielu koncertach orkiestry UMFC, występując pod batutą wybitnych dyrygentów z Polski, Niemiec, Rosji, Litwy, Ukrainy oraz Austrii. Współpracowała z Suwalską Orkiestrą Kameralną. Swoje umiejętności z zakresu gry na flecie poprzecznym doskonaliła uczestnicząc wielokrotnie w kursach mistrzowskich i seminariach prowadzonych przez wybitnych flecistów oraz kameralistów, współpracując z takimi osobowościami jak Yves Artaud, Zbigniew Kamionka, Urszula Janik, Łukasz Długosz, Jerzy Dertel, Edward Sielicki, Paweł Mykietyn i Ryszard Borowski.

Małgorzata Marczyk

– fortepian – urodzona w Zambrowie; swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Jerzego Maciejewskiego. Część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Tallinie w Estonii. W 2013 roku brała udział w międzynarodowym projekcie orkiestrowym „I,Culture Orchestra”, zrzeszającym młodych muzyków z Europy Wschodniej, odbywając cykl koncertów w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju oraz za granicą. Od 2014 roku współpracuje z Filharmonią Narodową współtworząc tzw. Małą Estradę – występuje w koncertach Działu Koncertów dla Dzieci i Młodzieży. Obecnie pracuje jako pianista-akompaniator w Zakładzie Wokalistyki Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.