MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

serdecznie zaprasza na

Koncert zespołu "BIOacustic"

KONCERT ODWOŁANY Z POWODU ŻAŁOBY NARODOWEJ

Z CYKLU "SPOTKANIA PRZY KAWIE"

3.11.2013r. godzina 19.00

Kawiarnia "Cafe Muza"

Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2a

BIOacoustic

Pomysł na stworzenie muzycznego bandu powstał z wrodzonej chęci odkrywania własnych możliwości, mierzenia się z pozornie nieosiągalnym, pasji do estetyki i kolorytu muzycznego wyrazu, uzyskiwanym za pomocą wyobraźni i różnorodnego instrumentarium. Chcemy bowiem osiągnąć zadowalającą nas muzyczną jakość nacechowaną kobiecą wrażliwością, męskim podejściem do ogółu ale i świetnie opracowanym, solidnym podparciem jakim jest aranżacja, groove, feeling, jazzowa harmonia i warsztat.

Nazwa zespołu nie bez przyczyny nawiązuje również do panującego obecnie globalnego trendu, by wszystko czym na co dzień żyjemy było zgodne z naturą;-).

Repertuar zespołu oscyluje wokół zachodniej muzyki bluesowej, rockowej, jazzu, soulu, country i pop. Często sięgamy również do pięknych, polskich kompozycji - uchodzących wzorem muzyki amerykańskiej za standardy - a stanowiących kanon rodzimej muzyki rozrywkowej. Dzisiejsze pokolenie młodzieży rzadko sięga po tego rodzaju muzykę więc przypominamy ją w nowym, własnym opracowaniu by stała się łatwiejsza w odbiorze i przez to bardziej zauważona i doceniona.

Nasza wszechstronność, pozwala nam wierzyć, że projekt BIOacoustic będzie odzwierciedlał nasze muzyczne dążenia.

W planach – podróż w krainę pięknych melodii, harmonii i rytmu w której, mamy nadzieję, uczestniczyć będą wszyscy.

Skład zespołu

Żaklina Olchowik – absolwentka PSM I i II st. w Łomży w klasie skrzypiec. Uczestniczka warsztatów mistrzowskich oraz laureatka ogólnopolskich konkursów muzycznych (wokalnych, jazzowych, muzyki rozrywkowej, poezji śpiewanej) m.in. uczestniczka III edycji Programu telewizyjnego TVP2 „Bitwa na Głosy”, I nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu "Młodzi w Piosence", nagroda zespołowa na VII Ogólnopolskim Festiwalu "Sing jazz blues" (z zespołem Mezzoforte), I nagroda zespołowa oraz nagroda publiczności w ogólnopolskim konkursie poezji śpiewanej „Kuźnia 2001”, I nagroda z Kapelą Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie” w Gorzowie Wielkopolskim i. in. Współpracuje z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży (m. in. solistka w Ogólnopolskim Festiwalu Sacrum et Musica 2013 – muzyka gospels) oraz Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży, bierze udział w różnorodnych projektach muzycznych. Inspiruje się wieloma nurtami muzycznymi, najbliższe zaś to soul, funky, jazz.

Michał Olchowik – absolwent średniej szkoły muzycznej w Łomży w klasie akordeonu. Studiował na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w klasie akordeonu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie filia w Białymstoku. Uczestnik akordeonowych kursów mistrzowskich i interpretacji muzyki współczesnej, festiwali w kraju i za granicą oraz laureat wielu ogólnopolskich nagród zespołowych (m.in. z kapelą podwórkową „Paka z Grajewa” w Przemyślu, Piotrkowie Trybunalskim, Sanoku, nagroda specjalna w kategorii Interpretacji folkloru kurpiowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie 2013 r. i in.) Do jego zainteresowań i pasji muzycznych, oprócz muzyki klasycznej, należy przede wszystkim jazz, muzyka bałkańska i klezmerska.

Dariusz Boguski – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Łomży. Przez wiele lat nauczyciel Państwowej i Społecznej Szkoły Muzycznej jak również Studium i Ogniska Muzycznego w Łomży w klasie gitary klasycznej. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 5 lat grając na fortepianie i akordeonie. W wieku 11 zaczęła się jego przygoda z gitarą, która trwa do dziś. Uczestnik i laureat wielu konkursów gitarowych swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje obecnie młodym adeptom sztuki gitarowej. Jako muzyk współpracował z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży, z rockowym zespołem „Ex Post”, z bluesowym zespołem „Browar Łomża”, z muzykami zespołów: „Polucjanci”, „Kasa Chorych”, „Fundusz Bezrobocia” i inn. Pracował również za granicami naszego kraju m. in. we Francji gdzie akompaniował w jednym z największych obecnie cyrków na świecie „Medrano”. Jego muzyczne zainteresowania i inspiracje oscylują wokół ogólnie pojętej muzyki rozrywkowej: Rock, Blues, Jazz, Fusion, Pop i Soul.

Grzegorz Sekmistrz - muzyk, pianista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, współpracuje z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży, akompaniuje wokalistom, koncertuje z zespołami: The Bl Band, Polityka, Society Cafe. Grzegorz jest miłośnikiem improwizacji na tematy wzięte od wielkiego Bacha po nawiązania do Oscara Petersona. Kalejdoskop własnych opracowań jazzowych wzbogacił o różne barwy i style: od muzyki poważnej przez big band po soul.