MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZAMBROWIE

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

serdecznie zaprasza na spektakl dla dzieci i dorosłych

Słoń i Kwiat

według opowiadań Briana Pattena w przekładzie Piotra Sommera

Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat
Słoń i Kwiat

MIEJSCE: Sala Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2a

DATA SPEKTAKLU: 29.10.2013 r. godzina: 18.00

WSTĘP WOLNY

OPIS

Słoń i Kwiat
według opowiadań Briana Pattena w przekładzie Piotra Sommera
adaptacja i reżyseria Robert Jarosz
scenografia Pavel Hubička
muzyka Piotr Klimek
multimedia Krzysztof Kiziewicz
występują:
Dagmara Sowa
Paweł Chomczyk
Michał Jarmoszuk
Muzyka na żywo:
Robert Jurčo

W dżungli, która była prawie puszczą... która była prawie lasem ... który był prawie ogrodem... działy się wyjątkowe rzeczy. Kwiat biegał, hiena opowiadała dowcipy, wróbel recytował wiersze, małpy pomagały słońcu wschodzić, świnia ustawiała się do wszystkich boczkiem, motyl zadawał niemądre pytania, dżdżownice pasjonowały się teatrem a plimkiplumki spełniały marzenia. Pewnego dnia, płynący nurtem rzeki liść, przyniósł do dżungli najmniejszego na świecie słonia. Nie wiedział, skąd się tam wziął. Nie pamiętał, kto go tam wysłał. Wiedział jedynie, że chce stać się wielki. A żeby stać się wielkim, trzeba dowiedzieć się o świecie, ile się tylko da. A żeby dowiedzieć się o świecie ile się tylko da, trzeba: znaleźć przyjaciela, zrozumieć, co sprawia, że nastaje dzień, uwolnić więzioną lilię, docenić talent komiczny hieny, dopomóc dręczonym robakom, nauczyć świnię mówić o kolorach, pokonać drwala, który ścina księżycowe promienie oraz odnaleźć miejsce, w którym rzeka zamienia się w wielkie jezioro. Dużo wyzwań, jak na kogoś, kto ma zaledwie pięć centymetrów... z kawałkiem. Rośnij słoniu. I niech bogowie dżungli zatroszczą się o ciebie.

Spektakl dla dzieci od 6go roku życia.

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej.

Celem projektu jest promocja ciekawego repertuaru w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Projekt ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury, a także ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakle.

Inspiracją dla powstania projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez „Redutę” Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

Do tegorocznej, piątej edycji programu Teatr Polska zgłosiło się 105 spektakli. Spośród nich Komisja Artystyczna wyłoniła 15 przedstawień, które tym samym zakwalifikowały się do drugiego etapu oraz dodatkowo wskazała 5 rekomendowanych spektakli. Ostatecznie Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 16 teatrom, które odwiedzą 104 miejscowości w całej Polsce z prezentacjami i warsztatami.

W tegorocznej edycji projektu biorą udział:

Grupa Coincidentia i Fundacja Działań Kreatywnych Coincidentia z Wasilkowa, Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Stowarzyszenie Studio Teatralne „Koło” w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Lalka w Warszawie, Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr Polski w Bielsku-Białej, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Unia Teatr Niemożliwy, Wrocławski Teatr Lalek. Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „TEATR POLSKA” ze środków Ministerstwa kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl

RECENZJE